Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Esene 2007

Arī šogad, nu jau 25. reizi, notika lieliskā spēļu izstāde SPIEL. Tiem, kas vēl nezin - tā ir pasaulē lielākā publiski pieejamā galda spēļu izstāde. Tā notiek katru gadu Vācijas pilsētā Esenē (Essen), un uz to plūst galda spēļu cienītāji, ražotāji, izgudrotāji un entuziasti no visas pasaules. Šogad Esenē Latvijas-Lietuvas-Igaunijas delegācija sastāvēja no veseliem 16 cilvēkiem. Kā tad mums tur īsti gāja? Par to šajā rakstā...

Viss sākās ar to, ka agrā trešdienas rītā mūsu kompānija saripoja lidmašīnā uz Diseldorfu. Pēc pilnīgi neoficiāliem rēķiniem katrs piektais lidmašīnas pasažieris bija no mūsu grupiņas - daudz netrūka, lai būtu nepieciešams īpašs čartera reiss izstādes apmeklētājiem :).

Pati izstāde sākās ceturtdien, tāpēc trešdienu pavadījām kā nu kurais. Ceturtdienas rītā visi satikāmies pie milzīgā izstāžu kompleksa Messe Essen. Šogad no visa milzu kompleksa spēļu izstādei bija atvēlēti 9 vidējas Latvijas halles lieluma angāri (vienu no tiem gan aizņēma komiksu izstāde, kas notiek paralēli ar spēļu izstādi).

Pirmajās divās dienās visi cītīgi iepazinās ar spēlēm, bet sestdien un svētdien daļa uzmanības tika pievērsta Katanas Ieceļotāju un Karkasonas pasaules čempionātiem. Šajā rakstiņā īpaši neiegrimšu detaļās, jo liela daļa mūsu kompānijas (ieskaitot mani pašu) gatavo (vai ir jau sagatavojuši) garākus rakstus, par šo lielisko ceļojumu spēļu pasaulē, no sava skatu punkta.

Tad nu tas brīdis ir klāt - šeit ir saites uz to cilvēku rakstiem, kas tos jau ir sagatavojuši (tiks papildināts):

  • Arnis Buka - 2007. gada pasaules čempions Katanas ieceļotājos! [Finālspēle]
  • Liene Rieksta - 2007. gada Latvijas čempione Katanas ieceļotājos.[Iespaidi]

Cerams, ka šie raksti Jums liksies interesanti, un, iespējams, dēļ tiem ar kādu no Jums pat tiksimies Esenē nākamgad!

P.S. Galvenais, ko jāatceras, braucot uz Eseni - līdzi jāņem milzu somas spēļu transportēšanai. Par kopējo atvesto spēļu daudzumu īsti neviens nav pārliecināts, bet kā rādītājs varētu kalpot tas, ka lidostā mēs tikām pamanīti un lidmašīnas pilots visiem pasažieriem novēlēja laimīgu ceļu, un jauki pavadīt laiku spēlējot jaunās spēles!

Krišjānis Nesenbergs