Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Jauna “Gigamic” kolekcija

Pagājušajā gadā “Prāta Spēles” sāka piedāvāt franču firmas "Gigamic" abstrakto spēļu līniju. Šo līniju mēs uzsākām ar nu jau pazīstamajām loģikas spēlēm – Quarto un Pylos, un nu esam papildinājuši “Gigamic” kolekciju ar trim jaunām spēlēm – Gobblet, Quoridor un Quixo.

“Gigamic” veiksmes formula ir teicama spēles koncepcija gaumīgā izpildījumā: tās ir asprātīgas, viegli apgūstamas un ātri izspēlējamas loģikas spēles ar pārdomātu, elegantu dizainu.

“Gigamic” dibināta 1991.gadā Ziemeļfrancijas pilsētā Buloņā. Ar savu spēļu specifiku kompānija ir atklājusi jaunu nišu pasaules spēļu tirgū, kļūstot par nozarē plaši pazīstamu un atzītu jaunu trīsdimensiju stratēģijas un iemaņu spēļu ražotāju. “Gigamic” piedāvā ekskluzīvu produktu klāstu, kurā ietilpst atraktīvas, vienkāršas un asprātīgas stratēģijas un iemaņu spēles. 85% no “Gigamic” produkcijas tiek eksportēta; galvenais tirgus ir Eiropas valstis (no Somijas līdz Grieķijai), Amerika un Āzija (Ķīna, Hongkonga, Taivāna, Koreja, Japāna). “Gigamic” spēles ir ieguvušas daudzas starptautiskas godalgas vairākās pasaules valstīs (piemēram, QUARTO ir šobrīd pasaulē visvairāk godalgotā spēle); spēļu noteikumi tiek tulkoti 28 valodās.

“Gigamic” spēļu specifiku varētu raksturot sekojoši:

  • tās ir spēles, ko iespējams izskaidrot pāris sekundēs;
  • spēles maksimālais ilgums ir 15 minūtes;
  • tajās nav kultūras atšķirību vai valodas barjeru (japāņu bērns tās varētu spēlēt ar vecmammu no Teksasas);
  • vairākumam spēļu pamatā ir “būvēšanas” princips: lai uzvarētu, spēlētājiem kaut kas jārada ("neagresīvi" noteikumi);
  • šo spēļu līniju iecienījuši skolotāji, un tā aizvien vairāk tiek iekļauta skolu programmās kā palīglīdzeklis matemātikas, loģikas un komunikācijas principu apgūšanai;
  • patērētājus piesaista elegantais spēļu dizains, un viņi tās izmanto arī kā dekorāciju; par spēles pamatmateriālu izmantots koks.

Līdz šim esam piedāvājuši Gigamic spēles klasiskajā un ceļojumu versijā. Tagad daļu no spēlēm varēs iegādāties arī jaunajā Mini formātā, kas ir samazināts klasiskās spēles variants ar identisku dizainu. Tabulā apkopotas šobrīd piedāvājumā esošās Gigamic spēles. Lai atvērtu jūs interesējošās spēles aprakstu, uzklikšķiniet uz spēles nosaukuma:

  Classic Travel Mini
QUARTO
PYLOS
QUIXO  
QUORIDOR  
GOBBLET    
SKYBRIDGE