Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Variants “Vulkāns”

Arī šo spēles papildinājumu katrs var pagatavot mājas apstākļos. Ja "Katanas ieceļotājos" uzbūvētais ciemats paliek savā vietā visu spēles laiku, tad „Vulkāns” ir interesants ar to, ka ap vulkāna lauciņu var norisināties ļoti aktīva spēle. Spēles noteikumi pieļauj, ka ciemats var pazust, kas ļauj pretiniekam uzbūvēt savējo sen iekārotajā vietā.

Autors:Bastians Šulcs (Bastian Schulz)
3-4 10+ 1-2h.
Spēlētāju skaits:3-4
Spēles ilgums:1 - 2 h.
Stājies pretī negantajam vulkānam un piepildi savas lādes ar dārgumiem!

Spēlei nepieciešams:

- “Katanas ieceļotāju” komplekts
- 1 vulkāna lauciņš
- 1 papildus skaitļu aplītis (var izmantot rezerves skaitļu aplīti no “Katanas ieceļotājiem”)

Spēles laukuma sagatavošana

Sajauc zemes lauciņus un sagatavo spēles laukumu atbilstoši “Katanas ieceļotāju” noteikumiem. Tad parastajā kārtībā saliec jūras lauciņus ar ostām un bez tām. Kad laukums sagatavots, tuksneša lauciņu aizvieto ar īpašo vulkāna lauciņu. Papildus skaitļu aplīšiem, kas jau izvietoti uz salas, izvēlies jebkuru skaitļu aplīti, un noliec to uz vulkāna lauciņa. Par to, kuru skaitļu aplīti piešķirt vulkāna lauciņam, jāvienojas visiem spēlētājiem. Izvēlētais skaitlis norāda, cik aktīvs būs vulkāns. Tu nedrīksti pagatavot un izmantot skaitļu aplīti ar skaitli “7”.
Spēles sākumā laupītājs atrodas uz vulkāna lauciņa.

Īpašie noteikumi

Sākuma fāze

Sākuma fāzē spēlētāji nedrīkst būvēt nevienu no saviem pirmajiem diviem ciematiem krustojumos pie vulkāna lauciņa.

Vulkāns

Spēles laikā var notikt vulkāna izvirdums! Kad tas notiek, ieceļotāji, kas nelaimīgā kārtā būs pagadījušies lavas ceļā, tiks noslaucīti no zemes virsas. Kad uzkrīt vulkāna lauciņa skaitlis, sākas vulkāna izvirdums.
Kad sākas izvirdums, viens kauliņš tiek mests vēlreiz, lai noteiktu, kurā virzienā gāzīsies lava. Atkarībā no virziena, tiek nopostīts viens no sešiem krustojumiem pie vulkāna lauciņa. Ja uz attiecīgā krustojuma atrodas kāda spēlētāja ciemats, tas tiek iznīcināts – noņemts no spēles laukuma (šī ciemata īpašnieks spēles gaitā var to atkārtoti uzbūvēt). Ja uz šī krustojuma atrodas pilsēta, tā tiek atkal pārvērsta par ciematu. (Pilsētas figūriņas vietā tiek nolikta tās pašas krāsas ciemata figūriņa.) Ja spēlētājam vairs nav atlicis ciemata figūriņu, ko nolikt pilsētas vietā, pilsēta tiek iznīcināta pilnībā – pāri nepaliek nekas.
Vulkāni ir bagāti ar derīgiem izrakteņiem - minerāliem, dārgakmeņiem un zeltu. Tātad, uzkrītot vulkāna lauciņa skaitlim, tas ražo izejmateriālus. Kad vulkāns izvirst, par katru ciematu, kas robežojas ar vulkāna lauciņu, spēlētājs saņem vienu brīvi izvēlētu izejmateriālu kārti, bet par katru pilsētu - attiecīgi divas brīvi izvēlētas izejmateriālu kārtis. Vulkānam izvirstot, spēlētāji vispirms saņem izejmateriālu ienākumus no vulkāna lauciņa, un tikai tad tiek mesti kauliņi, lai noteiktu, kurš cietīs no šī izvirduma. Ievēro: vulkāna izvirdums var notikt arī tad, ja uz vulkāna lauciņa atrodas laupītājs. Laupītājs uz vulkāna lauciņa nevar novērst vulkāna izvirdumu, tomēr tas aptur izejmateriālu ieguvi no šī lauciņa.

Spēle ar "Jūrasbraucēju" paplašinājumu

Ja Vulkāna variantu spēlē ar "Jūrasbraucējiem", vulkāna lauciņu var novietot jebkura tuksneša vai jūras lauciņa vietā.

Krakatau variants

Šo variantu var spēlēt tikai kopā ar "Jūrasbraucēju" paplašinājumu. Lai spēlētu Krakatau variantu, nepieciešami 3 vulkāna lauciņi. No šiem 3 lauciņiem izveido atsevišķu salu. Uz katra no vulkāniem uzliec pa vienam skaitļu aplītim: "4", "5" un "6".

Lejupielādēt PDF dokumentu lasītāju, ja nevariet atvērt pielikumus Izdrukai pielāgoti varianta noteikumi un vulkāna lauciņa grafika PDF formātā.