Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Uzvara!

2007. gada pasaules čempionātā galda spēlē „Katanas ieceļotāji”, 56 spēlētāju konkurencē no 31 valsts uzvarēja Latvijas pārstāvis Arnis Buka. Latvija pasaules čempionātā piedalās nu jau trešo gadu, un itin žigli pamanījusies nonākt uz goda pjedestāla. Pagājušo gadu Latvijas pārstāvji fināla spēlē nenokļuva, toties ieguva piekto un sesto vietu, kas arī ir ļoti augsts vērtējums.

2007. gada pasaules čempionāts notika 20. — 21. oktobrī Vācijas pilsētā Esenē, ikgadējās galda spēļu izstādes ietvaros. Internacionālais dalībnieku pulks pirmajā dienā spēlēja četras spēles, lai noteiktu 16 labākos, kuri otrajā dienā spēlēja pusfinālu un finālu.

Šoreiz fināla spēle izdevās patiesi dramatiska. Tajā satikās Latvijas, Somijas, Anglijas un Malaizijas pārstāvji. Spēle attīstījās ļoti līdzsvaroti, lielākoties pateicoties izcilai spēlētāju mākai vienmēr kolektīvi „parūpēties”, lai tā brīža līderis tiktu bremzēts. Lai gan Arnis bija līderos lielāko spēles laiku, uzvara viņam nebūt nenācās viegli. Tuvojoties spēles noslēgumam, trīs spēlētājiem trūka tikai viens punkts līdz uzvarai, savukārt spēlētājai no Malaizijas, klusi spēlējot ar vismazāk „redzamajiem punktiem”, bija izdevies iepirkties tieši divās uzvaras punktu kārtīs, lai nonāktu nervus kutinošajā astoņu punktu stāvoklī.

Rezultātā — dramatiska galotne, kur, lai gan tirgoties īsti negribas, tomēr visi saprot, ka ja pats necentīsies sarunāt sev vitāli svarīgus resursus, pretinieks tādu iespēju garām nepalaidīs. Tagad ir iespējams lasīt paša Arņa iespaidus par fināla spēli šeit, un drīzumā arī par čempionātu kopumā un Esenes izstādi.

Liene Rieksta, kas bija Latvijas otrā pārstāve, gala vērtējumā saņēma 53. vietu. Kā saka, guvumiem ir jābūt līdzsvarā ar zaudējumiem. Šogad Latvija piedalījās arī galda spēles „Carcassonne” čempionātā — tās pārstāve Beāte Strautkalne 20 spēlētāju sacensībā guva 15. vietu. Arī Lienes un Beātes liecības par Esenē notikušo drīzumā lasīsiet mūsu mājas lapā.

Paldies Arnim par lielisko sniegumu, un lai tas iedvesmotu jaunus Latvijas censoņus pierādīt savas iemaņas un izaicināt veiksmi nākošajā Latvijas čempionātā, lai atkal dotos iekarot pasaules labāko spēlētāju eliti!