Raksti

Dažādi (23)
Carcassonne (1)
Jūrasbraucēji (1)
Katanas ieceļotāji (21)
Maharaja (1)
Pilsētas un bruņinieki (1)

Pasaules čempionātā – Latvijas komandai otrā vieta!

Atgriezušies no gadskārtējā Esenes spēļu tirgus, varam triumfēt par mūsu komandas lieliskajiem rezultātiem. Lai gan mūsējie par mata tiesu neiekļuva finālā, kopējā valstu vērtējumā Latvija ieņem godpilno otro vietu aiz Japānas!

Nebūs daudz pārspīlēts, ja apgalvošu, ka Latvijas veikumu var uzskatīt par “gada pārsteigumu”. Lai gan spēle Latvijā ir tikai divus gadus, un nacionālā čempionāta atlasē piedalās tikai ap 100 dalībnieku, 52 dalībnieku (kas pārstāv 29 valstis) konkurencē mūsējie izrādījās darināti no sīksta materiāla: pēc galīgā reitinga Imants ieguva 5. vietu, un Krišjānis – 6. vietu. Vērtējot nacionālo komandu veikumu, Latvija ierindojas otrajā vietā, uzreiz aiz Japānas, kuras abi pārstāvji spēlēja finālā. Varētu brīnīties, kāpēc Somija, kuras pārstāvis Markus Nuopponens plūca čempiona laurus, atrodas tikai 6. vietā. Tas tā ir tādēļ, ka otrs Somijas komandas loceklis palika krietni vien iepakaļ un kopvērtējumā ieguva tikai 33. vietu.

Pēc pirmās dienas rezultātiem, Imants ar trīs uzvarām sasniedza 2. vietu, bet Krišjānis ar divām uzvarām – 5. vietu, līdz ar to Latvijas komanda bija izteikts pirmās dienas Līderis. Kā var redzēt pēc rezultātiem, šoreiz dalībai pusfinālā pietika ar divām uzvarām pirmajā dienā. Pusfinālā abi mūsu spēlētāji bija par mata tiesu no uzvaras, un mums nācās uzklausīt tradicionālo frāzi “man līdz uzvarai pietrūka tikai viens gājiens” gan no Krišjāņa, gan Imanta mutes. Nu ko, cepuri nost, mūsu vīri cīnījās godam, un novelsim vainu par neiekļūšanu finālā uz kauliņiem. Galu galā, veiksmes faktors ir nepielūdzams, lai cik ilgi mēs vakarā pirms čempionāta nediskutētu par stratēģijām veiksmes apvešanai ap stūri :). Detalizētākus mūsu spēlētāju iespaidus lasiet viņu pašu atsauksmēs (skat. saites zemāk), un nekautrējieties uzmākties viņiem ar saviem jautājumiem diskusiju forumā.

Kā redziet, mazs cinītis gāž lielu vezumu. Es ceru, ka mūsu komandas veiksme un talants iedvesmos jūs jaunu mērķu nospraušanai un aktīvai dalībai nākamajā, pēc kārtas jau trešajā "Katanas ieceļotāju" Latvijas čempionātā!

Pāvils Jurjāns

Iepazīstieties ar Latvijas komandas iespaidiem par pasākumu:

  1. Krišjānis Nesenbergs
  2. Imants Krastiņš

Saites:

  1. Preses relīze.
  2. Pēc nelielas sagatavošanas būs pieejama arī attēlu galerija.
  3. Katanas ieceļotāju 2006. gada pasaules čempionāta lapa